Vyhledávání

Podlahy

Laminátové plovoucí podlahy

Oblíbené a často používané podlahové krytiny jsou laminátové podlahy. Jejich výhodou je snadná údržba a dobrá odolnost proti povrchovému poškození. Vyrábí se v široké škále dekorů dřeva a barevných odstínů. Cena laminátových podlah je oproti celodřevěným podlahám nižší. Vybírat můžeme opravdu ze široké škály dekorů od imitace buku, javoru, dubu přes třešeň nebo olši až po imitace vzácných dřevin, jakými jsou mahagon nebo teak. Design dekoru může být buď "selské prkno", kde každá lamela je tvořena z jednoho průběžného prvku, nebo design "parketa" složený z několika dílčích parket na každou lamelu.

Je třeba si však ale uvědomit, že to, co u hotové laminátové podlahy vidíte je vlastně jen potištěný papír schovaný za průhlednou nášlapovou vrstvou. Důležité jsou však vlastnosti, které vidět nejsou a které musíte při výběru podlahy vyčíst z "datasheetu" výrobce. Mezi nejdůležitější údaje patří třída odolnosti povrchové vrstvy, materiál a tloušťka nosné desky, typ spoje jednotlivých lamel, impregnace spoje nebo celé desky, protihlučná podložka atd.

Pro bytovou výstavbu je ideální třída 31 (kompletně bytová a nižší komerční zátěž), nosná deska HDF tloušťka 8mm s dvojitým nebo zaklapávacím zámkovým spojem. Pokud slevíte z těchto parametrů, riskujete tím kvalitu a délku životnosti celé podlahy. Osobně vám nedoporučuji "velmi levné" plovoucí podlahy z nabídky supermarketů. Mezi nejkvalitnější laminátové podlahy patří takzvaný vysokotlaký laminát zn. Pergo.

Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy jsou chloubou podlahy v obytném prostoru. Většinou se jedná se o speciální několika vrstvou, nějčastěji třívrstvou konstrukci dřevěného materiálu, spojeného na křižnou vazbu, která zabezpečuje nejlepší parametry dřevěných podlah. Horní - nášlapnou - vrstvu třívrstvých parket tvoří 4mm silná deska z ušlechtilého dřeva, která určuje vzhled hotového parketového dílce, a tím i celé podlahy. Masivní vrstva je tvořena z kvalitních dřevin jako je dub, buk, javor, jasan, ale také exotické dřeviny.

Obdobně jako u laminátových podlah se i zde můžete rozhodnout pro design prkno nebo parketa. Povrch horní vrstvy je z výroby upraven v zásadě dvěma způsoby, buď lakováním několika vrstvami speciálních laků, nebo olejováním - nanesením vrstvy ekologického oleje. Oba tyto způsoby zaručují dlouhou životnost i ve velmi namáhaných obytných prostorech. Střední nosná vrstva, ve které je vyfrézováno pero a drážka, je vyrobena z měkkého dřeva. Spodní vrstvu parket tvoří dýha. Její funkce je pro hotový výrobek nesmírně důležitá, protože zajišťuje podélnou i příčnou stálost hotového dílce.

Korkové plovoucí podlahy

Korek je kůra korkového dubu, který roste převážně v západním středomoří. Po určité době se kmen stromu odborně oloupe, aniž by se poškodilo jádro kmene a nový korek roste dál. Tento proces se může několikrát opakovat proto se jedná o velmi ekologický materiál, nenarušující nikterak životní prostředí. Použití korkových podlah sice v posledních letech zaznamenalo určitý vzestup, ale nesprávná technika pokládky spolu s nevhodně zvolenou konečnou finální úpravou, jejichž výsledkem pak byly nevzhledné, na různých místech se odlupující plochy, které volbou nevhodného laku povrch korku technicky i esteticky znehodnotily, pravděpodobně zapříčinily její útlum. S novými trendy v oblasti výroby lepidel a laků můžete pořídit velmi kvalitní korkovou podlahu s dlouhou životností. Dnes se tak stává znovu velmi žádanou a zdravotně nezávadnou podlahou.

Podlaha z korku je vytvořena z nalepených dlaždic (většinou tl. 4mm) nebo jako korková plovoucí podlaha. Mnoho druhů designu v různých odstínech a barvách společně s různými druhy soklových lišta pásků umožní vytvoření atraktivní podlahy interiéru hlavně ve středně zatěžovaných prostorech a místnostech. Protože je přirozeně teplá, je ideální pro dětské a obývací pokoje. Její elasticita zabezpečí při chůzi šetrnost ke kloubům, je vhodná i pro podlahové vytápění. Korková podlaha spojuje a kombinuje zdravé a moderní bydlení přírodního stylu a díky svým jedinečným vlastnostem dokáže splnit vysoké nároky na vytvoření zajímavého a nadčasového interiéru.

PVC podlahy

Mezi nejoblíbenější a nejpoužívanější podlahové krytiny patří PVC. K jeho přednostem patří snadná údržba, dobrá zvuková a tepelná izolace, má atraktivní vzhled, je vhodná pro alergiky a lze pořídit za rozumnou cenu. Nejčastěji se v domácnostech používá v kuchyních, chodbách apod. S materiály a dekory, které dnešní trh nabízí, je ale vhodné i do obytných místností, jako jsou obývací pokoje, dětské pokoje, ložnice. Ve výběrech dekorů nalezneme i imitace plovoucích podlah, korků a dlažeb tak věrné, že je často na první pohled ani nepoznáme, že jde o PVC!

VINYLOVÉ PODLAHY

Vinylové podlahy nabízí krásné a exkluzivní vzory. Můžeme vybírat z mnoha vzorníků a barev. Vinylové podlahy věrně napodobují vzor dřeva, kamene, dlaždic, skleněných dlaždic a korku. Dokonce napodobují i zvlněný plech a štípaný kámen. A to tak, že od originálu jsou k nerozeznání. Je to možné díky technologii 3D, která vlivem dvousměrné reliéfní ražby dodá plastický vjem.

Výhody vinylové podlahy

  • Nabízí nepřeberné množství barev a moderní vzhled.
  • Snadná údržba, pokládka a vyměnitelnost dílců.
  • Také snese vysoký stupeň zátěže a je protiskluzná.
  • Vhodná pro alergiky, má tepelně izolační vlastnosti, nemusíte se bát něco upustit, protože vinylová podlaha je odolná i proti pádům předmětů.
close

Vážení zákazníci neplaťte více než je nutné!
Zaregistrujte se a získejte slevu až 25% na některé druhy zboží.

Registrovat